Colegiul Național ”Zinca Golescu” Pitești
REZULTATE OLIMPIADE AN SCOLAR  2016-2017
Nr.crt. NUME CLASA OLIMPIADA PROSESOR PREMIUL
1 Gheorghe Antonia 5 Olimpiada De Matematică VĪLCEANU PAUL I -CALIFICAT etapa naţionala
2 Bădārcea Maria Anisia  5 Olimpiada De Limbă, Comunicare Și Literatură Romānă Comănescu Florentina Maria  I-CALIFICAT etapa naţionala- MENȚIUNE
3 Prunaru Ioana Alexandra  5 Olimpiada De Limbă, Comunicare Și Literatură Romānă Comănescu Florentina Maria  M
4 Răcăleanu Doris 6 Olimpiada De Fizică ROMAN IULIANA I - CALIFICAT NATIONALA
5 Dumitrescu D. Cristiana-Bianca 6 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață OPRESCU CORINA Mentiuni
6 Nedelea L.O. Andreea 6 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață OPRESCU CORINA Mentiuni
7 Marghitoiu I. Maria  7 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA I
8 Radu D. Andrei Cezar 7 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA I
9 Dimian Rareș 7 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA I- CALIFICAT NATIONALA
10 Firfirică L.E. Mihai Călin 7 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA II
11 Ionescu Tiberiu 7 Olimpiada De Informatică LUȚĂ DANIELA MENTIUNE - CALIFICAT NAȚIONALĂ
12 Olteanu G.A. Ştefania Teodora 7 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA MENȚIUNE
13 Popa Dan Razvan 8 Olimpiada De Informatică CONSTANTINESCU CRISTINA II
14 Marin George Alexandru 8 Olimpiada De Fizică ROMAN IULIANA II - CALIFICAT NATIONALA
15 Cioc Alexandru Andrei 9 Olimpiada De Matematică VĪLCEANU PAUL I
16 Grigore M. Maria Eliza 9 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA I
17 Ilie S. Milena Monica 9 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA I
18 Molea I. Adriana Eugenia 9 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA I
19 Cioc Alexandru Andrei 9 Olimpiada De Informatică OPREA ADRIANA I - CALIFICAT NAȚIONALĂ
20 Dumitrescu  Oana Georgiana 9 Olimpiada Lingvistică   I (calificat etapa  națională)
21 Grigore L.C. Gabriela Andrada 9 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA I- CALIFICAT NATIONALA
22 Dragomir G. Delia Elvira 9 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA II
23 Florea Daria 9 Olimpiada De Matematică VĪLCEANU PAUL II
24 Fratea Roxana 9 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca II
25 Postelnecu P.A. Ruxandra Elena 9 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA II
26 Florea Daria 9 Olimpiada De Informatică OPREA ADRIANA II - CALIFICAT NAȚIONALĂ
27 Ivan A.M. Dumitru Răzvan 9 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA III
28 Radu G.M. Maria Corina 9 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA III
29 Tănase I. Maria Adela  9 Olimpiada De Limbă, Comunicare Și Literatură Romānă OPRESCU CORINA M
30 Cioc Alexandru Andrei 9 Olimpiada Lingvistică   Mentiune
31 Grigorescu Mihaela Carmina 9 Olimpiada Lingvistică   Mentiune
32 Biolan Ana-Maria 9 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Gheorghe Ligia Mentiuni
33 Mosoia G. Ioana Alexandra 9 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Oprescu Corina Mentiuni
34 Rizoiu C.I. Bianca Ştefania 9 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA MENȚIUNE
35 Ilie Diana Andreea 10 Concursul De Matematică - Haimovici   I
36 Ilie O.P. Diana Andreea 10 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA I
37 Brichiuș  Filip 10 Olimpiada De Chimie DEJANU MAROANA I - CALIFICAT NATIONALA
38 Ilie Diana Andreea 10 Olimpiada De Chimie DEJANU MAROANA I - CALIFICAT NATIONALA
39 Păun Gabriela 10 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca I (calificat la etapa nationala)
40 Iordache I. Luca 10 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA I- CALIFICAT NATIONALA
41 Atanasescu F. Alexandru Gabriel 10 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA II
42 Dănălache Alexandra 10 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca II
43 Georgescu E. Oana Maria Teodora 10 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA II
44 Gheacu Bianca 10 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca II
45 Ivaşcu M. Vlad Mihai 10 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA II
46 Sumedrea D.I. Teodora Ioana 10 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA II
47 Ștefan Gabriel Lucian 10 Olimpiada De Fizică ROMAN IULIANA II - CALIFICAT NATIONALA
48 Dinică Denisa 10 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca III
49 Odorog C.C. Anamaria Simona 10 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA III
50 Ştefan T.S. Gabriel Lucian 10 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA III
51 Ulei I. Ionela Cosmina 10 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA III
52 Valeca Ş.C. Maria Cristinana 10 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA III
53 Alexandru Estera 10 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca M
54 Georgescu Oana 10 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Oprescu Corina Mentiuni
55 Drăguţ M.A. Andrada Alexandra 10 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA MENȚIUNE
56 Lupu S. Mădălina 10 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA MENȚIUNE
57 Mihăilescu I. Horia 10 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA MENȚIUNE
58 State A. Mădălina Daniela 10 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA MENȚIUNE
59 Ilie Diana Andreea 10 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Oprescu Corina Premiul III
60 Ciobotea L.M. Anamaria Teodora 11 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA I
61 Pană Nicola-Mădălina 11 Concursul De Matematică - Haimovici   I
62 Didea I Antonia Emilia 11 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA I- CALIFICAT NATIONALA
63 Gherasim G. Andrei Sorin 11 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA II
64 Stancu Cristina 11 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca II
65 Ulei I. Florentin Eugen 11 Olimpiada De Biologie SORESCU MIRELA II
66 Dobre Alexandra 11 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca III
67 Iancu F. Georgeta Corina 11 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA III
68 Nicolae Ioana Cătălina  11 Olimpiada De Limbă, Comunicare Și Literatură Romānă Rizoiu Lavinia III
69 Moldoveanu Georgiana 11 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Rizoiu Lavinia Mentiuni
70 Zuduluf Roxana 11 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Rizoiu Lavinia Mentiuni
71 Tache L. Bianca Elena 11 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA MENȚIUNE
72 Tache S.V. Sorina Amalia 11 Olimpiada De Biologie MARINESCU SILVIA MENȚIUNE
73 Ciobotea Elena 11 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Rizoiu Lavinia Premiul III
74 Călugăroiu Marius Gabriel 12 Concursul De Matematică - Haimovici   I
75 Nițu Cristina 12 Olimpiada De Chimie TEODORESCU TANIA I
76 Iordache Cristiana 12 Olimpiada De Informatică CONSTANTINESCU CRISTINA I - CALIFICAT NAȚIONALĂ
77 Dumitru-Ionescu M. Georgiana 12 Olimpiada De Biologie VOICA GABRIELA I- CALIFICAT NATIONALA
78 Tirică Alina 12 Olimpiada De Limbi Clasice Preoteasa Anca II
79 Ioniță Mihai Sebastian 12 Olimpiada De Informatică CONSTANTINESCU CRISTINA II - CALIFICAT NAȚIONALĂ
80 Sămărescu Alexa  12 Olimpiada De Limbă, Comunicare Și Literatură Romānă Zgreabăn Eugenia III
81 Herișanu Luiza Ana Maria 12 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Eugenia Zgreabăn Mentiuni
82 Mihai. I. Andreea 12 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Prof. HIU Ion-Valeriu Mentiuni
83 Tudorache Diana-Adriana 12 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Eugenia Zgreabăn Mentiuni
84 Zaharia Alina Georgiana 12 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Eugenia Zgreabăn Mentiuni
85 Besliu Maria 12 Olimpiada Județeană - Lectura Ca Abilitate De Viață Eugenia Zgreabăn Premiul II
86 Stancea Alexandru 12 Olimpiada De Fizică VOINEA LIVIU